немає. Лікар сказала, що аборт як такої міг послужити виявітелем цієї хвороби. У зв'язку з цим і запалення. Хотіла б дізнатися, чи можлива така тривала затримка при такій ситуації? І скільки вона може тривати? Чи слід мені зробити УЗД на виявлення можливих або виключення можливих для цього причин?

Після штучного переривання вагітності (аборту) в нормі менструація повинна починатися приблизно через місяць. Інакше кажучи, день аборту вважають першим днем ​​менструації, і наступну менструацію чекають через звичайний для Вас проміжок. А те, що Ви називаєте менструацією після аборту, насправді було кровотечею. Обумовлено кровотеча після даної операції буває або запальним процесом в матці, або тим, що після аборту залишилися залишки плодового яйця. Якщо операцію проводили при наявності запалення в піхві і шийці матки, який міг бути викликаний як хламідіями, так і іншої флорою, то це і могло стати причиною того, що інфекція піднялася вгору в матку і придатки. Під час аборту травмується слизова оболонка матки (ендометрій), а менструація - це відторгнення його поверхневого шару. Крім того, аборт є причиною сильного гормонального зриву, оскільки організм готується до продовження вагітності, а аборт грубо перериває ці процеси. Відторгнення ендометрію знаходиться під контролем яєчникових гормонів. Тому після аборту можливі порушення циклу. Слід зробити УЗД для з'ясування стану ендометрію і виключення вагітності. А також потрібно досліджувати гормональний фон, можливо, буде потрібно його корекція.

Королева А.Г.

Я зробила аборт. Ускладнення - ендометриту Перед абортом у мене не взяли мазок і зробили аборт на тлі мікоплазмозу і ВПГ. Пройшла курс лікування від ендометриту, але ці інфекції виявили лише зараз. Я брала регівідон і пропустила 1 день і здається знову забеременела.Что мені робити? Що буде з дитиною якщо я його збережу?

Якщо прийом орального контрацептиву надав шкідливу дію на плід, то вагітність урветься. Якщо ж плід не постраждав, то вагітність буде розвиватися нормально. ВПГ надає шкідливу дію на плід, якщо зараження відбулося під час вагітності. Якщо ж інфікування відбулося давно, то небезпека для плоду набагато менше. Якщо інфекція гостра, то можна провести лікування. Ризик застосування протигерпетичних препаратів під час вагітності менше, ніж ризик від гострої вірусної інфекції. Мікоплазми у 10% жінок є представниками нормальної мікрофлори піхви. Найчастіше вони зустрічаються у сексуально активних жінок. Якщо вони не викликають запальний процес, то лікування не потрібне. Прояви запалення наступні: по-перше, рясні виділення з неприємним запахом або без нього, свербіж і печіння статевих шляхів, по-друге, при огляді лікар побачить набряк і почервоніння статевих шляхів, ненормальний характер виділень, по-третє, в звичайному мазку показником запалення служить підвищений число лейкоцитів в шийці матки і піхві. Якщо подібні прояви є, то можна провести антибактеріальну терапію. Існують препарати дозволені для застосування у вагітних після 12 тижнів.

Королева А.Г.

Рік тому зробила міні-аборт (термін був рівно 4 тижні). Після цього ніяких виділень, про які попереджав лікар, не спостерігалося. Рівно через місяць почалося кроветечение (дуже рясне, кров червона, з пекельними болями) протягом 2-х днів. До лікаря відразу не звернулася, в надії, що цей кошмар закінчиться. Болі стихли, але слабке кровотеча не зупинялося біля 2-х тижнів і кожен день менструація як-би закінчувалася і починалася знову, з несильними переймоподібними болями. В кінці другого тижня з болями вийшов великий згусток (більше нагадує шматок м'яса) розміром 3х8 см. І після цього майже відразу все закінчилося, жодних скарг більше немає, цикл стабільний. Недавно була у геніколога - все прекрасно. Але мене хвилює, що це було? Якщо викидень, то чому тільки через місяць?

Одним з негативних моментів миниабортов є те, що нерідко плодове яйце залишається в матці. Однак для попередження подібних ситуацій, обзательно повинні робити контрольне УЗД після операції. Якщо УЗД Вам проводилося, і при цьому нічого підозрілого не виявили, то Ваш стан не можна пояснити викиднем. Якщо ж ні, то зараз все ж складно судити про природу події. Великий згусток може виглядати як м'язова структура. Виходом у цій ситуації було б провести його гістологічне дослідження. Проте великий Вашої помилкою було те, що Ви не звернулися до лікаря в момент кров'янистих виділень. Це могло бути наслідком не викидня, а що більш імовірно, ендометриту (запалення матки). В такому випадку необхідно провести протизапальне лікування

Королева А.Г.

Мені 24 роки 2 місяці тому зробила переривання вагітності (перший аборт) препаратом "Мефігін". До цього спостерігалися гормональні порушення, а имено овлосеніе, повнота, перед прийомом препарату мене попередили про погіршення гормонального фону. І дійсно я помітила, що після цього я почала швидко одужувати, у мена з'явилися висипання на шкірі. Мені було запропоновано пройти лікування, але зараз поки немає можливості через те що пройшло занадто мало часу після аборту (1 місяць). Я хотіла б дізнатися в чому полягає лікування гормональних порушень, і дієвість методу, може бути це треба було зробити в більш ранньому віці і зараз уже пізно відновити гормональний фон в норму.

Важко, не маючи результатів обстеження, судити про глибину гормональних порушень. Для з'ясування ситуації необхідно досліджувати в крові рівень гормонів, відповідальних за функціонування статевої системи. Терапія подібних порушень полягає в застосуванні гормональних препаратів, які нормалізують Ваш гормональний статус.